SzomatoDráma Egyéni Konzulens Képzés (10 nap)
SDEK 2
2024. szeptember 30. 10:30, hétfő - május 26. 17:00, hétfő
FényLő Ház - 1024 Budapest, Lövőház utca 16/a 21 es kapucsengö, Fénylő Ház
Örömmel tudatjuk, hogy 2024. őszén újra indul az egyéni konzultációs képzésünk, ami immár feljogosít a "SzomatoDráma egyéni konzulens" cím használatára is!
Ebbe a 10 napos, kibővített képzésbe Dr. Buda Lászlóval, a módszer megalkotójával egyeztetve bekerültek a módszer hivatalos oktatóinak évtizedes szomatodrámás tapasztalatai is.
A kurzus a segítő szakmákban dolgozók, vagy erre készülők számára egy gyakorlatorientált, 10 napos módszerspecifikus képzés, amely elsődlegesen arra készít fel, hogy elvégzése után a SzomatoDráma eszköztárát készségszinten felhasználva mély és a lényegre fókuszáló, intenzív egyéni folyamatokat tudj facilitálni.
Az együtt töltött idő alatt még nagyobb hangsúlyt fektetünk az önismereti folyamatokra, azaz sokat ülünk a "kliens" székében, ezáltal elmélyítve a szakmai munkához nélkülözhetetlen önreflexiónkat. Ezenkívül igyekszünk átadni a több ezer levezetett SzomatoDráma játék és egyéni konzultáció tapasztalatait - mind elméleti, mind pedig gyakorlati síkon.
A képzési feltételek megfelelő és hiánytalan teljesítése esetén jogosulttá válsz a"SzomatoDráma egyéni konzulens"cím használatára.
A képzés felépítése
Az 10 napos képzés során - amelyet Pataki Beáta és Oláh Kata vezet - havonta egy hétfői napon 10.30-17.00-ig találkozunk egy zárt, kislétszámú csoportban.
A képzés tartalma
A 10 nap során kiemelkedő hangsúlyt fektetünk a gyakorlatra. Minden alkalommal lehetőség nyílik a bemutatott módszer kipróbálására, sajátélmény szerzésére. Célunk, hogy kipróbált, bevált és egyszerű eszközöket adjunk a kezedbe. A képzés elméleti háttere pedig betekintést nyújt az egyéni konzultációs folyamat szemléleti és módszertani alapvetésébe, mintegy keretbe foglalva a 10 nap gyakorlatait. Számíthatsz sok páros konzultációs gyakorlatra, ún. "in situ coaching"-ra (amikor egymásnak adunk egyéni konzultációkat a csoport jelenlétében, és aztán összefoglaljuk a tanulságokat, megbeszéljük a felmerülő kérdéseket). Emellett saját eseteid szupervíziós jellegű elemzésére is sor kerülhet.
A képzés tematikája
A SzomatoDráma egyéni konzultáció „műfaja”, szemléletbeli és módszertani alapvetései
– a különböző hosszúságú és intenzitású konzultációs folyamatok, és azok jellegzetességei
– interszubjektivitás
– a kapcsolat jelentősége
– élmény- és cselekvésorientált megközelítés
– az élményszerű összefoglalás
- pszichodramatikus és Gestalt-elemek az egyéni folyamatban
– a konzultációs folyamat különböző modelljei
- a trauma és a gyász jelentősége az egyéni konzultációs folyamatban
– a személyes tér jelentősége
– az érintés használata
– betegségelőnyök és a gyógyulás egyéb akadályai, tudattalan motivációk
– agresszió és félelem: a pszichobox
– a saját testtel és szervekkel történő találkozás az egyéni konzultációs keretben
– használható eszközök az egyéni konzultáció során
– élettörténet, mintázatok, átkeretezés egy ülésben.
- Az online konzultáció, mint különálló műfaj, s annak műfaji sajátosságai
A képzésre jelentkezéskor vedd figyelembe, hogy
A 10 napos továbbképzés nyitott számodra, amennyiben
- részt vettél egy korábbi vagy részt veszel egy jelenleg zajló SzomatoDráma Alapélmény tanfolyamon és
- segítő foglalkozású vagy (segítő foglalkozások, amiket elfogadunk ehhez a képzéshez, többek között: pszichológus, pszichiáter, pszichoterapeuta, mentálhigiénés szakember, lelkész, integrál szemléletű tanácsadó, orvos, családállító, pszichodráma vezető vagy asszisztens, coach, tréner, kineziológus, humanisztikus asztrológus --> amennyiben nem találtad meg a listán a végzettségedet, de foglalkozol egyéni kliensekkel, keress minket egyeztetés céljából) vagy
- jelenleg nem segítő szakmában dolgozol, de elvégezted vagy még aktuálisan végzed az SDJ- SzomatoDráma Játékvezetői, vagy az SDSz- SzomatoDráma Szakember Képzéseinket és
- meglévő munkád során dolgozol egyéni kliensekkel vagy a képzés időtartama alatt el tudsz kezdeni egyéni konzultációkat folytatni
További követelmények
A képzés részeként az utolsó tanfolyami napig 5 önálló egyéni konzultációs folyamat levezetése, és arról készült jegyzőkönyv (minimum 2 oldal) írásbeli elkészítése, és 5 kliens visszajelzés leadása.
A képzés részeként egy minimum 10 oldalas esszé elkészítése, amelynek leadási határideje 2025. május 19., egy héttel a zárónapot megelőzően //12-es betűméret, Times new roman, 1,5 sorköz, normál margó//
A képzés után a résztvevők
A jelenleg hatályos felnőttképzési törvény szerint a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal rendszerében bejegyzett képzésről Tanúsítványt kapnak.
A hiánytalan teljesítést követően a résztvevők jogosulttá válnak a "SzomatoDráma Egyéni konzulens" titulus használatára.
Technikai tudnivalók
A következő tanfolyam napjai hétfőnként (egy szerdai kivétellel) 10.30-17.00 között
2024. szeptember 30.
2024. október 28.
2024. november 27., szerda
2024. december 16.
2025. január 27.
2025. február 24.
2025. március 24.
2025. április 28.
2025. május 26.