SzomatoDráma Egyéni Konzultációs Képzés (5 nap)
SDE 11
Március 17. 10:00, péntek - június 17. 18:00, szombat
FényLő Ház - 1024 Budapest, Lövőház utca 16/a 21 es kapucsengö, Fénylő Ház
Ez a kurzus a segítő szakmákban dolgozók, vagy erre készülők számára egy gyakorlatorientált, 5 napos módszerspecifikus képzés, amely elsődlegesen arra készít fel, hogy elvégzése után rövid, mély, hatásos egyéni folyamatokat tudj facilitálni, készségszinten felhasználva a SzomatoDráma eszköztárát.
A képzés felépítése
Az 5 napos képzés során - amelyet Pataki Beáta és Oláh Kata vezet - összesen 5 alkalommal, havonta egy pénteki vagy szombati napon 10-18h-ig találkozunk egy zárt, kislétszámú csoportban.
A képzés tartalma
Az 5 nap során kiemelkedő hangsúlyt fektetünk a gyakorlatra. Minden alkalommal lehetőség nyílik a bemutatott módszer kipróbálására, sajátélmény szerzésére. Célunk, hogy kipróbált, bevált, egyszerű és hatékony eszközöket adjunk a kezedbe. A képzés elméleti háttere pedig betekintést nyújt az egyéni konzultációs folyamat szemléleti és módszertani alapvetésébe, mintegy keretbe foglalva az5 nap gyakorlatait. Számíthatsz sok páros konzultációs gyakorlatra, ún. "in situ coaching"-ra (amikor egymásnak adunk egyéni konzultációkat a csoport jelenlétében, és aztán összefoglaljuk a tanulságokat, megbeszéljük a felmerülő kérdéseket). Emellett saját eseteid szupervíziós jellegű elemzésére is sor kerülhet.
A képzés tematikája
A SzomatoDráma egyéni konzultáció „műfaja”, szemléletbeli és módszertani alapvetései – a rövid terápiák jellegzetességei – interszubjektivitás – a kapcsolat jelentősége – élmény- és cselekvésorientált megközelítés – az élményszerű összefoglalás - pszichodramatikus és Gestalt-elemek az egyéni folyamatban – a konzultációs folyamat modelljei – a személyes tér jelentősége – az érintés használata – betegségelőnyök és a gyógyulás egyéb akadályai, tudattalan motivációk – agresszió és félelem: a pszichobox – a saját testtel és szervekkel történő találkozás az egyéni konzultációs keretben – használható eszközök az egyéni konzultáció során – élettörténet, mintázatok, átkeretezés egy ülésben. Az online konzultáció, mint különálló műfaj, s annak műfaji sajátosságai
A képzésre jelentkezéskor vedd figyelembe, hogy
Az 5 napos továbbképzés nyitott számodra, amennyiben
- részt vettél egy korábbi vagy részt veszel egy jelenleg zajló SzomatoDráma Alapélmény tanfolyamon és
- segítő foglalkozású vagy (segítő foglalkozások, amiket elfogadunk ehhez a képzéshez, többek között: pszichológus, pszichiáter, pszichoterapeuta, mentálhigiénés szakember, lelkész, integrál szemléletű tanácsadó, orvos, családállító, pszichodráma vezető vagy asszisztens, coach, tréner, kineziológus, humanisztikus asztrológus --> amennyiben nem találtad meg a listán a végzettségedet, de foglalkozol egyéni kliensekkel, keress minket egyeztetés céljából) vagy
- jelenleg nem segítő szakmában dolgozol, de elvégezted vagy még aktuálisan végzed az SDJ- SzomatoDráma Játékvezetői, vagy az SDSz- SzomatoDráma Szakember Képzéseinket és
- meglévő munkád során dolgozol egyéni kliensekkel vagy a képzés időtartama alatt el tudsz kezdeni egyéni konzultációkat folytatni
A képzés után a résztvevők
A jelenleg hatályos felnőttképzési törvény szerint a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal rendszerében bejegyzett képzésről Tanúsítványt kapnak (hiánytalan részvétel esetén).
Technikai tudnivalók
A következő tanfolyam (SDE11) tanfolyami napjai
2023. március 17. péntek 10-18h
2023. április 7. péntek 10-18h
2023. április 22. szombat 11-16h ONLINE
2023. május 19. péntek 10-18h
2023. június 17. szombat 10-18h
Részvételi díj:
150.000,- Ft (külön kérésre 50 ezer forint regisztrációs díj befizetése után, még 2x50 000ft részletfizetés lehetséges. 1. Részlet a második (április 7.), a 2. részlet a negyedik (május 19.) tanfolyami napot megelőzően.
Jelentkezésedet a részvételi díj (150.000 forint) átutalásával tudod véglegesíteni, amihez a megadott számlázási adataiddal díjbekérőt küldünk.