Jövő héten hétfőn a legtöbb iskolában megkezdődik a tanítás. A családok lázasan készülnek az iskolakezdésre: könyveket kötnek, füzeteket címkéznek, ceruzákat hegyeznek. A szeptember számunka is sokszor olyan, mint az "újév", azaz lehetőség egy új kezdetre, a hétköznapok átalakítására, önmagunk felfedezésére, az örömteli őszre.
BővebbenBlog
Radikális öngondoskodás az ezredfordulón
2018. február 8. - Szerző: Oláh Kata
A medikalizáció az folyamat, melynek során a természettudományos szemléleten alapuló tudományos orvoslás ameghatározó szerephez jutott, és ezzel párhuzamosan a hagyományos gyógyítás vagy teljesen kiszorult, vagy pedig az alternatív orvoslás kategóriájába került. A betegként egészségügyi problémáinkkal hivatalos oklevéllel rendelkező orvosokhoz fordulunk. Az orvosi ellátás helyszíne az idők folyamán távol otthonunktól, jellemzően orvosi rendelőkbe és kórházakba helyeződött át.
BővebbenMit üzennek a dánok?
Hogyan lehetünk boldogabbak a mindennapjainkban
2017. november 13. - Szerző: Oláh Kata
A pozitív pszichológia, azon belül a boldogságkutatás gyakori témája mostanában a hygge. Ezt a dán kifejezést nem szokás lefordítani (maguk a dánok úgy tartják, a hyggét nem lefordítani, hanem átélni kell), ám jelentése egyre ismertebb. Tág fogalom, melybe sok minden belefér: biztonság(érzet), barátságosság, meghittség, meleg hangulatú társas összejövetelek. Most, hogy a csípős-ködös november beköszöntött, és korán sötétedik, talán nekünk sem jön rosszul, ha megismerkedünk e dán varázsszóval.
BővebbenMit tehetünk magunkért?
2017. március 21. - Szerző: Oláh Kata
Vajon mitől függ, mennyire vagyunk aktív alakítói saját életünknek?
BővebbenTényleg minden fejben dől el?
2016. július 13. - Szerző: Szomatodráma
Hogyan születnek a jó döntések? Mit tudunk racionálisan eldönteni? Hogyan érezzük át a döntéseinket? Mit mond a szívünk és mit döntenek el a zsigereink?
BővebbenHomályok a látásunkban - homályok az életünkben (?)
2016. február 23. - Szerző: Dr. Ungváry Lilla
A kép amit kívül látunk az, amit magunkban létrehozunk. Ha ezt felismerjük, a változtatás lehetősége is a kezünkbe kerül.
BővebbenAz önbírálat őrjítő ördöge - és amit tehetünk ellene III.
2016. január 15. - Szerző: Oláh Kata
Az önmagunkkal való együttérzés, emberi élményeink általános voltának felismerése és az éber jelentudatosság nem csak mentális jóllétünkhöz járul hozzá, hanem a transzperszonális élmények felé is megnyitja az ajtót, ráadásul testünkben is mérhető pozítív változásokat okoz.
BővebbenEgy gondolat a radikális öngondoskodásról
2015. november 3. - Szerző: Dr. Buda László
A "radikális öngondoskodás" kulcsszavai: önismeret, öndiagnózis, testi-lelki összefüggések felismerése, elfogadás, együttműködés, önszeretet, öngyógyítás.
Bővebben